Nahrávam...
Aktualizujem zobrazený obsah
  Hľadať
  Logo firmy (zobrazí úvodnú stránku)
  Porovnať Slovenčina / EUR

  Zvoľte si jazyk


  Zvoľte si menu


  Košík

  Výšivky a potlač odevov

  Súčasťou služieb ponúkaných spoločnosťou CANIS SAFETY a. s. je okrem predaja pracovných odevov a vybavenia aj možnosť individuálnej potlače a výšivky textílií. V centrálnej logistickej zóne má spoločnosť dobre vybavenú dielňu, ktorá s viac ako 90 zamestnancami dokáže splniť najširšie spektrum požiadaviek zákazníkov.

  Aké technológie používame?

  Sieťotlač

  Technológia, ktorej princíp spočíva v pretláčaní farby cez priepustné miesta šablóny. Priepustné miesta (motív) sa na plátne vytvárajú pomocou svetlocitlivej emulzie, ktorá pod vplyvom svetla tvrdne a robí plátno nepriepustným. Výhodou je široký výber farieb, trvanlivosť, vysoká odolnosť voči mechanickému namáhaniu. V našej tlačiarenskej dielni máme automatický karusel VARI PRINT EASY od spoločnosti SHENK a dva ručné karusely + tri sušiace tunely na výrobu loga potlačeného sieťotlačou.

  Výšivky

  Veľmi reprezentatívny spôsob označovania firemného textilu alebo iných reklamných predmetov z textilu, pretože sa vyznačuje vysokou odolnosťou a životnosťou. Nespornou výhodou výšivky je jej použitie na výrobkoch, kde použitie iných technológií nie je vhodné. Ide najmä o fleecové mikiny a bundy, mikiny, froté uteráky a osušky, župany, čiapky, pletený textil atď. Máme dva japonské stroje TAJIMA a tri stroje SWF.

  Prenos

  Použitie plochej tlače na špeciálny transferový papier, z ktorého sa potlač prenesie na požadovaný odev pomocou termotransferového stroja. Podobne ako pri sieťotlači možno dosiahnuť jemné kontúry a neobmedzený výber farieb. Logá sa vyrábajú pomocou poloautomatického tlačového stroja Roku Print s moderným systémom práškovania Ino Powder.


  Digitálny prenos

  Ide o novú technológiu, ktorá kombinuje možnosti digitálnej tlače a sieťotlače. Priamy digitálny odtlačok na prenosovej fólii s aplikáciou lepidla sa zapaľuje na daný textil pomocou termotransferového lisu. Veľkou výhodou tejto technológie je možnosť tlače zložitých motívov, ale napríklad aj tlače fotografií alebo rôznych kreatívnych efektov.


  Digitálna tlač

  Naša tlačiareň používa na digitálnu tlač na textil tlačiareň DTG M2. Veľkou výhodou a prednosťou priamej digitálnej tlače, ktorá patrí medzi najmodernejšie metódy súčasnosti, je neobmedzená farebnosť, dosiahnutie farebných prechodov, potlač cez švy, zipsy a gombíky, možnosť tlače zložitých motívov, ale napríklad aj potlač fotografií alebo rôznych kreatívnych efektov. Digitálna tlač sa klasifikuje ako priama tlač, t. j. farba nanesená priamo na štruktúru materiálu sa stáva jeho súčasťou. Samotný textil je aj pri takomto veľkom formáte loga stále priedušný a príjemný na nosenie.


  Rezaný nylon/flock

  Technológia, ktorá zahŕňa prenos daného grafického prvku na pružnú vinylovú fóliu. Po vyrezaní na špeciálnom plotri Summa (máme ich 3) a oddelení prebytočného materiálu sa grafický motív prenesie na vybraný textil pomocou termotransferového lisu. Výhodou tejto technológie je ostrosť a presnosť okrajov. Je vhodná na malosériovú výrobu. Obľúbenou formou pri tejto technológii je reflexný nylon, ktorý vďaka svojim vlastnostiam dokáže odrážať svetlo v tme.


  Lasertisk

  Technológia, pri ktorej sa logo digitálne prenáša na špeciálnu nosnú fóliu, ktorá sa potom pomocou termopilotov aplikuje na odev. Túto technológiu možno použiť aj na prenos fotografií. Výhodou je veľký výber farieb, možnosť pozorovať aj veľmi malé detaily. Nemožno aplikovať na flísové a pogumované odevy.
  Ďalšie súvisiace technológie

  Impregnácia

  Ide o ochranu odevov chemickými prostriedkami. Ponúkame tri typy impregnácie odevov - prachotesnú, nehorľavú a hydrofóbnu. Nemožno použiť na zimné, pletené, flísové a pogumované odevy.


  Tlač tampónov

  Je tlačový proces, ktorý dokáže preniesť dvojrozmerný obraz na trojrozmerný objekt. Vykonáva sa nepriamym hĺbkotlačovým procesom, pri ktorom sa obraz prenáša z tlačovej formy (klišé) cez silikónový nosič, nazývaný podložka, na substrát (povrch, ktorý sa má vytlačiť). Vďaka prispôsobivosti tampónu je možné preniesť obrázok na povrch prakticky akéhokoľvek tvaru (plochý, valcový, vypuklý...) Vhodné na prilby, reflexné pásky, metre.

  Nálepka

  Grafika vytlačená vo vysokom rozlíšení na vinyle alebo vyrezaná do samolepiacej fólie. Nálepky sa používajú najmä na označenie reklamných predmetov, pri ktorých nie je technicky možné použiť inú technológiu tlače. Nemožno ich použiť na potlač na oblečenie.